395224457_231300196631438_4213895526822735267_n

V letu – půldenní workshop

Kdy: neděle 26. 11. 2023, 9-12h.
Kde: SVČ Lužánky, Solniční 12, Brno (1. patro, malý sál)
Pro koho: rodiče a děti od 3 do 6 let
Vede: Kateřina Hanzlíková

Workshop plný kontaktních a pohybových her pro rodiče a děti od 3 do 6 let.
Rádi byste prohloubili Váš vztah s dítětem a naučili se něco nového? Užili si spolu kouzlo přítomného okamžiku, radosti z prostého pohybu a vzájemného doteku? Pak se neváhejte přihlásit na tento workshop pohybových a kontaktních her s podzimní tematikou.
Workshop si užijí nejen Vaše dítka, ale i Vy sami. Všechny hry a techniky jsou založené na rovnocenném partnerství. Rodiče se učí, jak v pohybu dětem důvěřovat a zároveň jim být oporou, děti mohou bezpečně projevovat svou nezávislost a zároveň pocítit, že i ony jsou aktivními parťáky při vzniku společného pohybu. Rodiče i děti mohou tedy společně překonávat strach, obavy a zažívat radost z pohybu a z blízkosti.
Workshop se bude skládat ze tři tanečních bloků, které budou trvat vždy maximálně 45 min. Mezitím budou krátké přestávky na vydechnutí a nabrání dalších sil 

CO VŠE VÁS ČEKÁ

– kontaktní a pohybové hry (téma podzimu: déšť, listí ap.)
– pomůcky prohlubující zážitek
– trocha akrobacie
– volný tanec
– krásná hudba

KONTAKTNÍ IMPROVIZACE PRO RODIČE A DĚTI

Kontaktní improvizace je taneční směr založený na kontaktu a improvizaci. Znamená to tedy, že je založený na fyzickém kontaktu s druhou osobou a že pohyb, který z tohoto kontaktu vzniká, se děje spontánně a samovolně.
Na podobných principech je založená i kontaktní improvizace pro rodiče a děti. Využívá fyzického kontaktu mezi rodičem a dítětem k prohloubení a rozvoji komunikace. Skrze pohybové hry děti mohou rozšiřovat své motorické schopnosti a sebedůvěru, rodiče zase jak dávat důvěru svému dítěti. Děti za podpory rodiče rozvíjí svou nezávislost. Společně vytváří pohyb, kde není nikdo vedoucím, ale jak rodič tak dítě mají na vzniku pohybu stejný podíl.

Více informací a informace o přihlášení: https://www.facebook.com/events/901128758107936/

Comments are closed.