danceability

DANCE ABILITY – lekce pohybové improvizace pro lidi s handicapem a bez

„DanceAbility jsou lekce pohybové improvizace pro každého člověka.“

Kdy: pátek 26. ledna 2024 17:00 – 19:00 hod.

Kde: SVČ Lužánky Solniční 12, Brno

Vede: Jitka Mozorová

Pro koho: pro zájemce od 15ti let s handicapem i bez

Milí příznivci tance a pohybu, slyšeli jste už o taneční metodě DanceAbility? Někteří možná ano, a pokud ne, tak to vůbec nevadí!

Srdečně Vás zveme na lekci, kde se můžete s touto metodou seznámit.DanceAbility je inkluzivní taneční metoda zaměřená na pohybovou improvizaci. Vytváří prostředí, kde je každý účastník vnímaný jako plnohodnotný a rovnocenný, ať už se jedná o začátečníka, pohybového profesionála nebo člověka s postižením.

DanceAbility umožňuje osvobodit se v pohledu na to, pro koho je tanec a co je estetika pohybu. Učí nás nacházet krásu pohybu v přirozenosti a autenticitě.“Pohyb není něco, co děláme, ale něco, čím jsme.”

Lekce zahrnuje tanec ve dvojicích, malých i velkých skupinách. Učíme se, jak rozpoznat a následovat náš vnitřní zájem a touhu pohybovat se a improvizovat, spíše než kopírovat předepsané pohyby. Objevujeme a nacházíme pohyb, který je příjemný pro naše tělo. Rozvíjíme tělesné vnímání v kontaktu s druhými.

Metoda DanceAbility také umožňuje zažívat pocit radosti a sounáležitosti se skupinou, svobodu pohybu a vykročení ze svých obvyklých způsobů pohybu i myšlení. Pohyb vnímáme jako jazyk, pomocí kterého můžeme sdílet svůj vnitřní svět a jeho krásu s druhými. Učíme se nacházet společný jazyk skupiny.

„Tanec vzniká v našem vnitřním světě.“

Přihlášení na mailu: jitka.mozorova@protyboty.cz

Více informací na webu: https://www.protyboty.cz/dance-ability/

Stránka události na FB: https://www.facebook.com/events/822266909672521/

Comments are closed.