398180450_1246659846280919_5981420107698453963_na

DanceAbility- lekce pohybové improvizace pro lidi s handicapem i bez

Kdy: Pátek 24.11.2023 17-19 hodin

Kde: SVČ Lužánky- Solniční 12, Brno

Provází: Jitka Mozorová

Pro koho: pro zájemce od 15ti let s handicapem i bez

Milí příznivci tance a pohybu, slyšeli jste už o taneční metodě DanceAbility? Někteří možná ano, a pokud ne, tak to vůbec nevadí!

Srdečně Vás zveme na lekci, kde se můžete s touto metodou seznámit. DanceAbility je inkluzivní taneční metoda zaměřená na pohybovou improvizaci. Vytváří prostředí, kde je každý účastník vnímaný jako plnohodnotný a rovnocenný, ať už se jedná o začátečníka, pohybového profesionála nebo člověka s postižením.

DanceAbility umožňuje osvobodit se v pohledu na to, pro koho je tanec a co je estetika pohybu. Učí nás nacházet krásu pohybu v přirozenosti a autenticitě.

“Pohyb není něco, co děláme, ale něco, čím jsme.”

Lekce zahrnuje tanec ve dvojicích, malých i velkých skupinách. Učíme se, jak rozpoznat a následovat náš vnitřní zájem a touhu pohybovat se a improvizovat, spíše než kopírovat předepsané pohyby. Objevujeme a nacházíme pohyb, který je příjemný pro naše tělo. Rozvíjíme tělesné vnímání v kontaktu s druhými.

Metoda DanceAbility také umožňuje zažívat pocit radosti a sounáležitosti se skupinou, svobodu pohybu a vykročení ze svých obvyklých způsobů pohybu i myšlení. Pohyb vnímáme jako jazyk, pomocí kterého můžeme sdílet svůj vnitřní svět a jeho krásu s druhými. Učíme se nacházet společný jazyk skupiny.

„Tanec vzniká v našem vnitřním světě.“

Lekci povede certifikovaná lektorka Jitka Mozorová, která studovala tuto metodu ve Vídni.

Pokud se chcete lekce zúčastnit, přihlaste se prosím na emailu: jitka.mozorova@protyboty.cz

Prostor bohužel není plně bezbariérový a není přístupný pro elektrický vozík – v budově se nachází malý výtah a běžné WC.

Vstupné je dobrovolné.
Tým Protyboty

Odkaz na událost na FB: https://www.facebook.com/events/359963923089961/

Comments are closed.