306448720_959405848339655_6160857893824157461_n

Skontaktuj se – kurz kontaktní improvizace s přesahem do taneční terapie

od 5.10.2022 v Brně.

V tomto kurzu budeme kombinovat dvě mé oblasti zájmu lektorky, kterými jsou taneční a pohybová terapie (TPT) a kontaktní improvizace (KI). Nápad propojit kurzem tyto dvě odvětví vzešel na lekcích KI, kde bylo patrné, že techniky KI nabízí spoustu paralel a analogií k našemu běžnému životu a daly by se tedy využít terapeuticky.
Na jednotlivých hodinách budeme využívat jako terapeutický nástroj techniky kontaktní improvizace. Techniky nám poslouží buď jako inspirační zdroj, nebo naopak jako prohloubení či ukotvení emocí, které se budou na setkáních vynořovat.

Taneční a pohybová terapie
Taneční a pohybová terapie pracuje zejména s metaforou a právě pomocí těchto metafor – podobností s naším běžným životem, budeme nahlížet na své emoce, tak abychom lépe pochopili a poznali sami sebe. Věřím, že terapeutické procesy povedou k podpoře naší sebedůvěry, odvaze překračovat své hranice, anebo jen k plnému a radostnému prožitku z tance.

Kontaktní improvizace
Kontaktní improvizace je volný tanec, jde o fyzický dialog mezi dvěma nebo i několika tanečníky ve skupině. Je spontánní, tedy ne úplně řízený, a probíhá tady a teď.
Tanečníci se pomocí doteku a vzájemné interakce pohybují, přenášejí a zdvihají za použití minimálního úsilí. Využívá se váhy a energie vlastního i partnerova těla. Důraz se klade hlavně na potěšení z pohybu, jeho relaxační účinek, nikoli na formu.Jde o uzavřený kurz, tzn. že není možné se přidat v průběhu kurzu. Je to proto, abychom vytvořili bezpečný prostor pro společné sdílení.


Kurz je určený pro lidi s běžnou neurózou. Pokud však máte o kurz zájem a víte o psychických obtížích, které vás sužují, je třeba informovat o tomto faktu lektorku.

Čas:
• středa 19.00 – 21.00.
• přijďte, prosím, 5-10 minut před začátkem, ať můžeme v 19.00 společně začít
• lekce kurzu probíhají každou středu od 5.10. do 7. 12. 2022S sebou:
• pohodlné oblečení – ideálně dlouhý rukáv a dlouhé kalhoty, ve kterých se můžete dobře hýbat. Tančíme na boso.

Místo:
• kurz se uskuteční v Centru Kmen na adrese Lidická 28, Brno.

Cena:
• 2500 Kč (10 lekcí)
• Účastnický poplatek je nevratný, avšak přenositelný na náhradníka. V případě zrušení kurzu z naší strany se platba samozřejmě vrací.

Kapacita:
• 10 účastníků

Přihlášení:
• na e-mailu: katerina.hanzlikova@protyboty.cz

Lektorka:Kateřina Hanzlíková
Jsem lektorka tance, choreografka, tanečnice a taneční terapeutka. Tanci a tanečnímu pohybu jsem se věnovala odmalinka, lektorské práci pak od roku 2004. Ve své lektorské práci propojuju své pedagogické znalosti (pedagogické minimum pod SVČ Lužánky) a znalosti z psychoterapie (výcvik taneční a pohybové terapie pod Asociací TANTER). V současné době vyučuji kontaktní improvizaci pro dospělé, kontaktní improvizaci pro rodiče a děti a integrovaný tanec pro tanečníky s handicapem a bez (www.protyboty.cz).
Více info o mně na: www.skacskac.wordpress.com

stránka akce: https://www.facebook.com/events/1222792825185128/1222792855185125/

Comments are closed.