Rena-AM

AUTENTICKÝ POHYB

25-27.11.  2022 Trstěnice u Litomyšle

Lektor: Rena Milgrom

AUTENTICKÝ POHYB  nabízí somatické výlety ven a dovnitř, kde se tělo stává archeologickým místem. Víkend je možností, jak se skrze ticho, pohyb a všímavost dotknout sama sebe,  být v dialogu s okolní přírodou a sám-sama se sebou.

Autentický pohyb je specifická disciplína v oblasti tanečně-pohybové terapie a praxe Mindfullness. Pohybová meditace zaměřená do nitra, kde nasloucháme svému tělu a impulzům, které přicházejí.  Proces probíhá se zavřenýma očima a odvíjí se aktivně formou imaginace a expresivity s účastí svědka. Učíme se kultivovat vědomou pozornost jak toho, kdo se pohybuje, tak aktivního svědka. Autentický pohyb vychází jednak z konceptu jungiánské aktivní imaginace, tak z buddhistické psychologie a praktikuje se po celém světě. Proces je hluboce transformativní a jeho praktikování vynáší na povrch nevědomé procesy, které se následně vědomě verbálně zpracovávají.

Tento víkend je určen pouze těm, kdo mají s Autentickým pohybem zkušenost. Pro ty, kdo ji nemají, je možná účast na čtvrtečních setkáních ve studiu DanceLab, Praha od 13.10. 2022

Přihlášky zde: https://www.somatika.cz/autenticky-pohyb-a-krajina/

Comments are closed.